Hamulce - najważniejszy układ w samochodzie
Hamulce - najważniejszy układ w samochodzie
8 marca 2022
0 Komentarze

Hamulce – najważniejszy układ w samochodzie

Hamulce to najważniejszy element bezpieczeństwa w Twoim samochodzie. Zatrzymują samochód, gdy chcesz zwolnić lub zatrzymać się, a także są głównym czynnikiem w prowadzeniu samochodu.

Hamulce działają poprzez przekształcanie energii kinetycznej w energię cieplną poprzez tarcie. Klocki hamulcowe naciskają na tarczę hamulcową, która jest przymocowana do piasty koła i obraca się wraz z nią. Gdy klocki hamulcowe są dociskane do tarczy, zwalniają i ostatecznie zatrzymują jej obrót. Zapobiega to obracaniu się koła i spowalnia obroty silnika – dzięki czemu możesz zatrzymać lub spowolnić pojazd w razie potrzeby.

Płyn hamulcowy jest tym, co sprawia, że wszystko działa płynnie: to on przenosi ciśnienie hydrauliczne z głównego cylindra do każdego z czterech hamulców! Kiedy naciskasz na hamulce,

Klocki hamulcowe są wykonane z różnych materiałów, ale najpopularniejsze to materiały ceramiczne i organiczne. Ceramiczne klocki hamulcowe zapewniają najlepszą siłę hamowania, ale zużywają się szybciej niż organiczne klocki hamulcowe. Organiczne klocki hamulcowe są trwalsze niż ceramiczne, ale zapewniają mniejszą siłę hamowania.

Płyn hamulcowy to rodzaj płynu hydraulicznego, który służy do przenoszenia siły z układu hamulcowego na zaciski hamulcowe lub cylinderki kół, które z kolei wywierają nacisk na hamulce. Płyn hamulcowy jest zwykle kombinacją wody i oleju mineralnego lub eterów glikolowych. Ma charakterystyczny słodki zapach ze względu na swój skład chemiczny i może być toksyczny w przypadku spożycia ze względu na wysoką zawartość alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze (0)

POZNAJ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Maciej Łuckiewicz
Maciej Łuckiewicz
2022-02-11
Bardzo szybkie terminy jak i sam czas realizacji zlecenia. Panowie bardzo mili, na bieżąco informują o kosztach oraz procesie naprawy. Sprawdzane są także inne elementy, przez co klient jest poinformowany o naprawach jakich będzie musiał dokonać w najbliższym czasie. Wszystko zostało zrobione tak jak należy. Polecam i jeszcze raz dziękuję.
Michał Giza
Michał Giza
2022-02-10
Na prawdę polecam, Panowie bardzo mili i rzeczowi. Wytłumaczyli wszystko przed naprawą, koszt który oszacowali był dokładnie taki sam jak koszt realizacji, który zresztą potem został przedstawiony w tabeli jako składowa wszystkich części i prac. Wszystko bardzo szybko i profesjonalnie.
--
--
2022-02-07
Sumienni i punktualni, auto miało być gotowe na 11 00 i było ????
Roksana Kus
Roksana Kus
2022-02-01
Polecam!
Patrycja Banaś
Patrycja Banaś
2022-01-17
Każdy wie jak ciężko o dobrego mechanika! A to miejsce można polecić z czystym sumieniem ! Zawsze jestem bardzo zadowolona z usług i profesjonalizmu tej firmy !:)
Anna Pawłowska
Anna Pawłowska
2022-01-12
Jeśli mam oddać pod opiekę swoje auto, to tylko mechanikom z Waszego warsztatu!:) Pełen profesjonalizm, świetny kontakt z klientem, praca z pasją! Serdecznie polecam.
Dominika Sadowska
Dominika Sadowska
2021-12-15
Warsztat w naszej okolicy, markowe produkty, chłopaki znają się na rzeczy, polecam.!

POLSKIE CENTRUM SAMOCHODOWE

SP. Z O.O.

 

ul. Gzichowska 87,
42-500 Będzin

 

NIP: 629-248-95-99

KRS: 0000750318

REGON: 380753831

KONTO BANKOWE:
PKO Bank Polski
53 1020 2498 0000 8302 0720 2155

JAK DOJECHAĆ?

Copyright © 2022. All rights reserved. Developed by Recodeit.